Visoko2019

Ponovno prav lepo pozdravljeni v tej prelepi dolini, ki smo poimenovali dolina zdravja.

V našem društvu na srcu operiranih je za nami že dolga prehojena pot. Dobrih 30 let je tega, ko prvi ustanovitelji začrtali to pot.

Veliko je slovenk in slovencev, ki jih je uspešna operacija na srcu rešila najhujšega. Vsako leto, skozi vse leto prirejamo razne dogodke in zdravstvene delavnice.

Za naše člane je neprecenjivo druženje, izmenjava izkušenj in mnenj. Vse to pa ima en sam cilj, pomagati srčnim bolnikom, da bodo bolj kvalitetno živeli.

Ostalim, ki so pa še zdravi pa s preventivo ohranjati zdravje še pozno v starost.

Vse to pa se ne zgodi brez srčnih in strokovnih sodelavcev, ki nam nesebično pomagajo pri izvajanju teh dejavnosti.

Na mestu moramo posebej izpostaviti prof. dr. Metko Zorc oz. kar Metka, kot jo kličejo naši pacienti, ki bedi nad društvom že od samega začetka.

Metka Zorc, profesorica, doktorica znanosti, kardiologinja, ustanoviteljica centra Medicor, Slovenka leta, prejemnica visokega državnega odlikovanja – reda za zasluge in nenazadnje ženska, ki svoje poslanstvo vidi v brezpogojni pomoči drugim.

Njen odnos temelji na zaupanju bolnika in je tisto primarno, kar omogoča dobro zdravljenje.

V prvi vrsti pa je odlična zdravnica, vredna vsega zaupanja.

To pa nam vliva upanje za nadaljne pozitvno delo in optimistično prihodnost naših številnih članov.

Hvala

Be First to Comment