Rekreativni pohod po soteski Vintgar

sreda, 11. september 2019

Soteska Vintgar je 1600 m dolga in do 250 m globoka soteska na vzhodnem robu Triglavskega narodnega parka. Leži v neposredni bližini Gorij med hriboma Hom in Boršt in je od Bleda oddaljen približno 4 kilometre. Izdolbla jo je reka Radovna in je prehodna šele od leta 1891, ko sta jo slavnostno odkrila tedanji župan Jakob Žumer in fotograf Benedikt Lergetporer.

Brzice, tolmuni in naravne znamenitosti blejskega Vingarja vas ne bodo pustile ravnodušne. Toliko barv, toliko lepote na enem mestu, toliko zvokov in pa strme navpične stene…spodaj pa deroča reka.

Po končanem pohodu bomo imeli skupno kosilo v gostišču Marinšek v Naklem.

Trajanje pohoda: približno uro in pol. Zahtevnost poti: lahka. Priporočamo kakšno pijačo in dodaten kos oblačila, saj je v soteski hladno. Prispevek na udeleženca znaša 22 eur (vstopnine, prevozi in kosilo).

Organizirali bomo avtobusni prevoz  – in sicer:

iz Celja ob 9.30 uri– parkirišče pred hotelom Faraon
iz Ljubljane ob 10.45 uri– parkirišče pri Dolgem mostu

Prijave sprejemata:

Erika Petek:  040 731 784 (Celje in ostale regije) 
Marijan Lužnik: 031 668 453(LJ. in Gorenjska)